Individuálna doprava Slovensko Bulharsko OBZOR

Uprednostňujete cestovanie vlastným autom?

Aj v tomto prípade Vám vieme zabezpečiť ubytovanie, poskytnúť informácie o odporúčaných trasách a poplatkoch, ktoré Vás počas cesty do letoviska Obzor v Bulharsku čakajú. 

Cesta autom podľa našich osobných skúseností trvá približne od 15 do 20 hodín v závislosti od čakacích dôb na hraničných priechodoch. Cestovanie je bezpečné aj s malými deťmi.

Sú 2 možnosti cesty - cez Srbsko a cez Rumunsko.

Trasa cez Srbsko je cez Šahy, Budapešť, Szeged, Belehrad, Sofiu a Burgas. Po trase v Srbsku sú pumpy s preliezačkami.

Pre tých z Vás, ktorí už vyskúšali cestu autom bude určite potešujúca informácia, že bola dokončená diaľnica v Bulharsku od Sofie až po Burgas.

POPLATKY:

  • Maďarsko - 10 - dňová diaľničná známka stojí 2975,00 HUF (11,23 €)
  • Srbsko - 4 mýtne brány - jedna cesta cca 12 €, možnosť platiť v eurách aj dinároch
  • Rumunsko - týždenná dialničná známka 3€, 30 - denná 7€
  • Bulharsko -  týždenná 15,00 BGN (8,00 €), mesačná 30,00 BGN (15,00 €)

Trasa cez Rumunsko je cez Šahy, Budapešť, Szeged, hraničný prechod Nadlak, Arad, Temešvár, Deva, Sibiu, Ramnica Valcea, Pitesti, Bukurest (je možnosť ísť obchvatom, nemusí sa ísť cez mesto), hraničný prechod Giurgiu, Ruse, Razgrad, Šumen, Varna, Obzor.

TANKOVANIE:

  • Najlacnejšia nafta a benzín je v Bulharsku. 1 liter nafty Vás vyjde 1,25 eur v závislosti od čerpacej stanice. Najlepšie je platiť kartou.

Viacerí naši klienti cestujú cez Rumunsko, cestu si spríjemnia návštevou Drakulovho hradu v Brane či "výletom do rumunských oblakov" cez Transfagarasan.

Pokiaľ máte auto písané na firmu a nie ste jej majiteľom alebo konateľom, je lepšie si zobrať splnomocnenie, že ste oprávnený na vedenie motorového vozidla v celej Európe. Dôležité je mať so sebou platnú zelenú kartu.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám na Vaše otázky odpovieme.

 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x